Holnaptól veszi kezdetét a Gyöngyhalász Filmhét

Január 27-én veszi kezdetét a "világ rejtett filmes kincseit" bemutató Gyöngyhalász Filmhét a Budapest Film szervezésében - olvasható a magyar.film oldalán.

MNO
2005. 01. 26. 14:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezők célja, hogy a magyar közönség is végre megtekinthesse a hagyományos filmforgalmazásban eddig be nem mutatott alkotásokat, amelyek számos elismerést és sikert arattak több nemzetközi filmes fesztiválokon.

A filmhéten olyan alkotásokat mutatnak be a műkedvelő közönségnek; mint például a 2004-es év Aranymedve-díjas alkotása, a Michael Winterbottom nevéhez fűződő Ezen a világon (In This World) című filmje; vagy a Velencei Filmfesztiválon sikert aratott Pen-ek Ratanaurang-film, az Utolsó élet az univerzumban (Last Life in the Universe).

A Gyöngyhalász Filmhét indulási napján, azaz január 27-én az alkotásokat két helyszínen; a budapesti Szindbád moziban, valamint Pécsett, az Apolló moziban láthatják az érdeklődők.
A filmhét ezt követően „kulturális roadshow” keretében juttatja el ezeket a páratlan ritkaságokat több hazai város – így például többek között Győr, Kapuvár, Kecskemét, Debrecen, Miskolc és Ezstergom – művészfilm rajongóihoz.

magyar.film.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.