A Magyar Televízió az időjárási adatok közlésére kötött szerződést az Országos Meteorológiai Szolgálattal, ugyanakkor a Kabala Bt.-vel is, ahol kültagként szerepel két meteorológus, úgy mint Németh Lajos és Vissy Károly.
A Napi Ász című bulvárlap azt próbálta kideríteni, hogy mennyi állami pénzt ér meg a közszolgálati médiának, hogy kétfelé fizessen azért a tevékenységért, amit más cég egyedül is elvégezne. A Magyar Televízió azonban a megállapodás titkosítási záradékaira hivatkozva nem adta ki az adatokat.
Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos egyértelműen közérdekű adatnak minősítette a bulvárlap által kért információkat. A Magyar Televízióban nem nyilatkoztak a témában. Csorba Mária sajtóreferens annyit mondott csak, hogy a jogi osztály az adatvédelmi biztoshoz fordult állásfoglalásért. (Info Rádió)
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
