Génterápiával segíthetnek a süketeken?

Génterápiával javították meg süket tengerimalacok hallását amerikai kutatók. Az állatok a hallásukat azért vesztették el, mert a belső fülben lévő, a hangokat elektromos jelekké alakító szőrsejtjeiket egy vegyi anyaggal elpusztították.

MNO
2005. 02. 25. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kutatók ezt követően olyan gént juttattak az egyik fül sérült területére, amelytől a szőrsejtek újraképződését várták. A génterápia után nyolc héttel a kezelt fülben új szőrsejtek jelentek meg, és az agytörzs tevékenységének vizsgálatával is azt állapították meg, hogy a tengerimalacok hallása javult. A kutatók szerint az eredmények alapján felmerül annak lehetősége, hogy a génterápiát az emberi halláskárosodás bizonyos formáinál is lehet majd előbb-utóbb alkalmazni – írja a Magyar Rádió honlapja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.