Kínai után japán iskola nyílik Budapesten

A múlt év végén indult el Budapesten a kínai általános iskola, hamarosan pedig japán gyerekek tanulhatnak nálunk saját iskolájukban – írja a radio.hu.

MNO
2005. 02. 05. 12:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Alig két hónap múlva – a japán szokásnak megfelelően az ott nagy ünnepnek számító cseresznyevirágzással egy időben – kezdődik a tanév a budapesti japán iskolában a XII. kerületben. A japán iskola indítását már Gyurcsány Ferenc miniszterelnök októberi távol-keleti útján bejelentették, a múlt hónapban pedig a XII. kerületi önkormányzat és a japán iskola vezetőtestülete aláírta az erről szóló megállapodást is.

A intézménybe elsősorban a diplomaták és az itt működő japán cégek dolgozóinak a gyerekei járnak majd. Japán nyelven és az ottani tanrend szerint zajlik majd az oktatás. Nem kizárt azonban, hogy akár hazai diákok is beüljenek az iskolapadba, hiszen a Magyarországon működő más külföldi iskolákban is nagyon sok magyar gyerek tanul már.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.