Az utolsó szó jogán ártatlannak vallották magukat a Simon-ügy másod-, harmad- és negyedrendű vádlottjai a mai másodfokú tárgyaláson. Ügyvédeik azzal érveltek, hogy védenceik nem bántalmazták a labdarúgót – ha elkövettek egyáltalán valamit, az élesen elkülönül az elsőrendű vádlott cselekményétől, aki ma elismerte, hogy bántalmazta Simon Tibort, de kijelentette azt is: nem akarta megölni, nem gyilkos.
A négy férfit első fokon bűnösnek mondta ki a Fővárosi Bíróság, ám a védelem szerint megalapozatlan volt az ítélet. Az ügyész ezzel szemben úgy véli: bizonyítható, hogy a vádlottak meg akarták ölni a focistát.
Ismeretes: Simon Tibort, a Sopron edzőjét, a Ferencváros korábbi labdarúgóját 2002 áprilisában egy budapesti szórakozóhely előtt úgy megverték, hogy két nap múlva belehalt sérüléseibe. A vád szerint a Ferencváros volt labdarúgója még a bárban szólalkozott össze támadóival. A Fővárosi Bíróság elsőfokon 2004. június 16-án hozott ítéletet az ügyben: az elsőrendű vádlott 12 év, a másod- és a harmadrendű vádlott 10 év, a negyedrendű vádlott pedig nyolc év börtönt kapott. Az ügyészség tudomásul vette az elsőfokú ítéletet.
A mai tárgyaláson a másodrendű vádlott védője szakértői véleményre hivatkozva kijelentette: a mentő orvos nélkül vonult ki a bántalmazás helyszínére, és Simon Tibor csak két és fél óra elteltével került műtőasztalra, holott – állította az ügyvéd – ha ez egy órán belül megtörténik, a focista túlélhette volna az esetet. Az Országos Mentőszolgálat szóvivője azonban közleményében cáfolta a fentieket, hangsúlyozva a mentők felelőssége a nyomozás során fel sem merült. „Érthető, ha egy védőügyvéd védence számára kedvező érvet, magyarázatot keres, azonban a rendelkezésünkre álló adatok szerint a mentő a bejelentést követő hetedik percben a helyszínre érkezett, a sérültet pedig az ellátásra legjobban alkalmas gyógyintézetbe a mentőhívást követő egy órán belül beszállította” – közölte Győrfi Pál, hozzátéve: a mentőszolgálat az esettel kapcsolatos összes adatot és dokumentációt a hatóság rendelkezésére bocsátja, azok értékelése a bíróság feladata.
A másodfokú ítéletet február 17-én hirdeti ki a Fővárosi Táblabíróság. Mind a négy vádlott előzetes letartóztatásban van.
(RTL Klub, Híradó)
Tizenegy műtét és az amputáció veszélye után sem adta fel: valóra váltotta gyerekkori álmát a spanyol klasszis
