Az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) táppénzkiadása a múlt évben 5,2 milliárd forinttal volt kevesebb a 100 milliárdot meghaladó előirányzatnál, s 3 milliárddal kevesebb az előző évinél. Ebben a szigorú szabályozás és a betegségekhez rendelhető táppénzes napok meghatározása mellett közrejátszott az is, hogy a munkáltatók gyakran kérték a felülvizsgáló orvosoktól: nézzék meg, jogosan vannak-e táppénzen a dolgozóik – számol be a Világgazdaság.
Nosztrai Judit, a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének szakértője szerint természetes gazdasági érdeke a munkáltatónak, hogy tudja, mennyi ideig esik ki alkalmazottja a munkából, kell-e helyettesítéséről gondoskodnia. Móricz Ferenc, az OEP főosztályvezetője úgy látja: a kiadások mérséklésében legnagyobb hatása a keresőképtelenség elbírálását ellenőrző orvosi hálózat kiépítésének volt.
Az OEP felülvizsgáló orvosai több mint 900 esetben ellenőrizték a betegállományban lévőket, összesen 73 500 praxisnak néztek utána, valamint 1,43 millió dokumentumot vizsgáltak meg. Ezek alapján 57 ezer esetben azonnal keresőképessé nyilvánították a biztosítottat, 1535 esetben pedig javasolták a táppénzfolyósítás megszüntetését. Dokumentációs hiányosságokat megközelítőleg 7 és fél ezer esetnél találtak. A betegek csupán 62 alkalommal kértek felülvizsgálati kérelmet.
(Forrás: Világgazdaság)
Vécsei Bálint döbbenetes vallomása a kihagyott 11-esről: Előre megálmodtam…
