A tavalyi harmadik negyedéves folyó hiány az eredetileg közzétett 1,73 milliárd euróról 1,85 miliárdra változott. A negyedik negyedéves hiány tehát ennél kissé alacsonyabb lett, de a folyó fizetési mérleg hiány növekvő trendje nem változott. 2004. IV. negyedévében 1,08 milliárd, míg 2004 egészében 2,95 miliárd eurót ért el a külföldi működőtőke-beáramlás, szemben a 2003-as 1,1 milliárd euróval.
A negyedéves adatok alapján 2004. IV. negyedévében a külfölddel szembeni nettó finanszírozási igény (a folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg együttes hiánya) 1582 millió euró volt. A külső finanszírozási igénnyel szemben 1286 millió euró nem adóssággeneráló finanszírozás állt. A szezonális hatások kiszűrésével számított adatok alapján az ország nettó külföldi finanszírozási igénye az elmúlt két évben nem nőtt számottevően.
Az EU-csatlakozást követően az MNB a csatlakozáskor a vámraktárakban található közösségi vámáruknak a KSH által Intrastat-kiegészítés keretében árubehozatalként elszámolt belföldiesítését nem szerepeltette a fizetési mérleg statisztikában. E tételeket illetően a KSH saját vállalati felméréseire támaszkodva 2005. február 8-án maga is revideálta a külkereskedelmi adatait, csökkentette az emiatt elszámolt importot. Ez alapján az MNB, a KSH-val megegyező módon eljárva, 740,4 millió euró (181,3 milliárd forint) értékű, korábban el nem számolt áruimportot épített be a fizetési mérlegbe. Ez az elszámolás elsősorban a 2004. II. negyedévet érintette (eredetileg közzétett adat: 624 millió eurós hiány, új elszámolás: 1,1 milliárd eurós deficit).
Az MNB jelentése megjegyzi, hogy bár saját módszertani véleményét továbbra is fenntartva, csak 325,1 millió euró (79,1 milliárd forint) elszámolását tartotta volna szükségesnek, de a KSH-tól eltérő adatok közlése miatti piaci bizonytalanságot elkerülendő a KSH-val azonos tartalmú adatot tesz közzé.

Megrázó részletek derültek ki az M6-oson történt gázolásról