A Manchester United és a Tottenham Hotspur számára is az utolsó szalmaszál az Európa-liga megnyerése, hogy ne legyen teljes csőd az idénye. A felek a Premier League tabelláján a 16. és 17. helyen állnak az utolsó forduló előtt, tehát az angol élvonal két legrosszabb bennmaradójáról beszélünk. Az El-siker az egyetlen út mindkét csapat számára, hogy jövőre a Bajnokok Ligájába kerülhessen. Rubén Amorim és Ange Postecoglou együttese is a nyolc között zárt az El alapszakaszában, a Vörös Ördögök a harmadik, a londoniak a negyedik helyet szerezték meg. A kieséses szakasz során a Spurs egy meccset vesztett, még a MU az egyetlen olyan csapat maradt egész Európában, amely veretlen a nemzetközi kupaidényben.

Hang- és székpárbaj az angol szurkolók között
Talán nem meglepő, hogy nem telnek balhémentesen a döntő előtti órák. Az angol szurkolókat sohasem kellett félteni, főleg, ha alkoholt is fogyasztanak, akkor meg pláne nem, ha egy rivális tábor ellen kell fellépni. A hírek szerint már 40 órával a döntő kezdőrúgása előtt elárasztották az angolok a spanyol várost.
A Sun által közölt fotókon és videón látszik, hogy már elszabadult a pokol Bilbao utcáin, és vendéglátóhelyein. Egy Spurs-szurkoló például egy letört és ellopott közlekedési lámpával a kezében sétált a tömeggel.
Nem csak a döntő helyszínén pezseg már a hangulat és forrnak az indulatok: a Bilbaotól 77 kilométerre fekvő San Sebastian sem volt zaj- és agressziómentes szerda hajnalban. A United- és a Spurs-fanatikusok a rendőrség kiérkezéséig először verbálisan, aztán fizikálisan is inzultálták egymást.
A spanyol újságíró, El Diario Vasco közlése szerint helyi idő szerint este kilenc után nem sokkal eszkalálódott a balhé. Szemtanúk beszámolója szerint a skandálás sértő rigmusokba, majd verekedésbe csapott át. A tömegjelenet kiváltó oka az volt, hogy valakit úgy kiütöttek, hogy a földön végezte. Miután a rendőrség megérkezett, lecsillapodtak a kedélyek, biztosították a helyszínt. Senkit sem tartóztattak le, miután ugyan néhány embert könnyebb sérülésekkel el kellett látni a csetepaté után, de kórházi kezelésre senki sem szorult.
Felmerül a kérdés, hogy ha már most ekkora a feszültség, akkor mi fog majd történni a lefújás után? Az biztos, hogy a spanyol rendőrségnek készenlétben kell állni, hosszú éjszaka elé nézhetnek.
Íme egy videó az incidensről:
Van, aki 33 órát utazott, hogy láthassa csapatát
Nagy-Britanniából a baszk fővárosba való közvetlen repülés horrorisztikus, csillagászati árakban volt mérhető, ezt érthető módon nem mindenki tudta, vagy akarta kifizetni, ezért voltak, akik hajóval érkeztek a döntő helyszínére.
A BBC cikkében olvasható, hogy volt, aki Portsmouth-ból indult útnak, ami 33 órát vett igénybe hajóval. Erre annyit mondott a fanatikus, hogy nem minden nap láthatja csapatát egy európai kupadöntőben, ez neki megért ennyit.
A hírek szerint 80 000 angol érkezik a 350 000 fős Bilbaóba.
Csaknem ötmillió forint egyetlen jegyért?
Világszerte találunk United- és Spurs-szurkolókat, milliókról beszélünk, természetesen egyik tábornak sem jutott elég jegy a fináléra, hiába állt rendelkezésre nekik 14-14 ezer belépő. Ilyenkor az adott meccsre szóló jegyek iránti kereslet lényegesen megugrik, a feketepiac virágzik.
Az előző este már tízezer fontért, tehát megközelítőleg, 4,8 millió forintért árulták a fináléra szóló jegyeket.
A Spurs-szurkoló John Affleck úgy fogalmazott a Sunnak, hogy
több mint ötezer fontomba került az utazás. Leégtem teljesen, de nem érdekel különösebben, csak nyerjük meg a meccset.
A hangulat már most fenomenális Bilbaóban: