Allávi nem vesz részt az új kormányban

Egyértelműen visszautasította Ijád Allávi távozó iraki miniszterelnök, hogy bármilyen tisztséget elvállaljon a síita blokk győzelme után megalakuló új kormányban – jelenti az AFP vezető tisztségviselőkre hivatkozva.

2005. 03. 08. 10:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hussein Sarisztani az Egyesült Iraki Szövetség részéről elmondta: Allávi határozottan elzárkózott megkeresésük elől. A szövetség, amely 140 széket szerzett meg a 275-ből az iraki nemzetgyűlésben, az Iraki Listára leadott szavazatok alapján 40 mandátumra jogosult pártcsoportot vezető Alávinak több posztot is felajánlott, sőt a múlt hét végéig még a távozó kormányfő újabb megbízatását sem tartották kizártnak Irakban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.