A tagság első hat hónapja során a magyarok több mint harmada szerint romlott a munkahelyek biztonsága, csupán szűk három százalékuk tapasztalt javulást az egészségügyi ellátásban és 2,6 százalékuk az életszínvonalban – adta hírül a Világgazdaság. Közel 60 százalékuk annak ellenére is áremelkedést érzékelt, hogy a valóságban az infláció üteme a tavalyi év végére jelentős mértékben lecsökkent, az élelmiszerek ára pedig alig változott.
A magyarok több mint harmada szerint nőtt az országban a korrupció – ismertette a felmérés eredményeit a Világgazdasággal Kozák Ákos, a GfK igazgatója. A legkedvezőbben a magyarok a tanulási és munkalehetőségeket értékelik az EU-ban, de elégedettségük alatta marad az új tagok átlagának. Míg Magyarországon az emberek 40, addig Litvániában például több mint 75 százalékuk véli úgy, hogy a csatlakozással javultak a külföldi munkavállalási lehetőségek. Magyar-, Cseh- és Lengyelország túljutott már a nagy külföldi befektetések korszakán, ami Kozák szerint megmagyarázza, hogy miért ezekben az országokban a legrosszabbak a munkahelyek biztonságával kapcsolatos várakozások az elkövetkező öt évre. Ebben a három államban a legalacsonyabb azoknak az aránya is, akik ötéves távlatban életszínvonaluk emelkedésére számítanak az uniós tagsággal összefüggésben.
Az új EU-tagok nem félnek nemzeti identitásuk elvesztésétől. A kisebb országok lakossága arra számít, hogy az unióban még erősödhet is nemzeti öntudata. Ebben még a magyarok is kevésbé borúlátóak, mint általában.
Forrás: Világgazdaság

Megkötözve, fej nélkül hevertek az áldozatok - döbbenetes leleteket találtak a magyar régészek