Mádi László reagálása Horváth Csaba nyilatkozatára

A Fészekrakó program csalódás a polgároknak és csalódás a családoknak – fogalmaz mai közleményében Mádi László fideszes képviselő, amelyben a szocialista Horváth Csaba nyilatkozatára reagált.

MNO
2005. 03. 03. 15:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Horváth Csaba, az Országgyűlés lakásügyi albizottságának szocialista párti elnöke csütörtöki nyilatkozatában úgy fogalmazott, a kormány jelentősen túlteljesítette az otthonteremtési
célkitűzést. Mádi László szerint az újlakás-építések
számának alakulása mögött azonban leginkább az Orbán-kormány otthonteremtési modelljének sikere áll.

Az elmúlt időszak kormányzati ténykedése csak a polgári kormány otthonteremtési modelljének szétverésében és a bizonytalanság gerjesztésében volt lendületes – írja Mádi, aki örvendetesnek nevezi, hogy mindezek ellenére sem vesztett lendületéből a polgári kormányzás alatt elkezdődött otthonteremtési növekedés.

Ugyanakkor arra is felhívja a figyelmet, hogy a szocialisták leállították az állami bérlakásépítéseket is, és hogy ma már csak sokkal magasabb törlesztő részletekkel és nehezebben lehet lakáshoz jutni, mint három évvel ezelőtt. Mádi szerint „a Fészekrakó program eredményességét még korai lenne megítélni, ám elgondolkodtató az a statisztikai tény, hogy ötvenezer érdeklődőből mindössze 500 hiteligény keletkezett. Ez azt mutatja, hogy a családok és a polgárok tömegeinek nem jelent valódi esélyt ez a program.”

A Fidesz-Magyar Polgári Szövetség Országgyűlési Képviselőcsoportja szerint igazi megoldást az otthonteremtők számára csak akkor lehetne elérni, ha a kormány a használt lakásokra vonatkozó hitel plafonját megemelné legalább tízmillió forintra, az önrész nélküli hiteljogosultak körét 30-ról 35 éves korhatárra terjesztené ki, visszaállítaná a korábbi adókedvezményeket és az állami falánkságot mutató illetékterhek újabb megemelése helyett, csökkentené azokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.