Fidesz: A kormány állítsa meg a benzinárak emelkedését

A Fidesz ma a parlamentben ismét felhívta a kormány figyelmét, állítsa meg az üzemanyag árának emelkedését. Katona Béla az „adó-akadálymentesítési” törvénycsomagról szólva elmondta: az új szabályozás az adminisztráció csökkentésére és az eljárás egyszerűsítésére irányul. Az ellenzék szerint mindez csupán pótcselekvés.

MNO
2005. 04. 05. 10:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tállai András (Fidesz) napirend előtti felszólalásában felhívta a kormány figyelmét, tűzze napirendre az üzemanyagárak kompenzációjának kérdését és állítsa meg az áremelkedést, mert az az egész társadalmat sújtja. A Gyurcsány-kormány alatt 21 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma, felgyorsult az államadósság növekedése, 2005. január-februárban például naponta 10 milliárd forinttal – hívta fel a figyelmet.

„Miért jó nekünk az unió, ha az onnan kapott pénzek a kormány számláján landolnak, és nem kerülnek kifizetésre?” – tette fel a kérdést a fideszes képviselő. Csökken a lakásépítések száma és csökken a reáljövedelem, miközben nőnek a gyógyszerek és a szolgáltatások árai is. Az elmúlt héten pedig hét forinttal növekedett az üzemanyag ára – mondta el Tállai András.

Hozzátette: az áremelkedés megállítása a kormány feladata lenne, amit Gyurcsány Ferenc is tudott, amikor egyik nyilatkozatában egy általa hatályosnak vélt jogszabályra hivatkozott, amely lehetővé tenné, hogy a kormány megállíthassa a benzinárak emelkedését. Gyurcsány Ferenc azonban rosszul emlékezett, mert az általa emlegetett rendelet éppen általa nem hatályos. Nincs tehát semmiféle kompenzáció, a kormány nem tartja fontosnak, hogy kordában tartsa az üzemanyagárakat – mondta Tállai.

Az úgynevezett „adó-akadálymentesítési” törvénycsomag elfogadása azonnal javíthatja a vállalkozások működési feltételeit, a magánszemélyek élethelyzetét és csökkentheti az adminisztrációs kötelezettségeket – mondta el expozéjában Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára kedden az Országgyűlésben. A javaslatok megkönnyítik a társasági adóval, az adózás rendjével, az egyszerűsített vállalkozói adóval, az általános forgalmi adóval, a helyi adókkal, az illetékekkel és a számvitellel kapcsolatos szabályok alkalmazását – közölte az államtitkár az adókról, járulékokról szóló törvények módosításának általános vitájának kezdetén. Hozzátette: a törvénycsomag 18 jogszabályt módosít.

Lényegesen javul a hátrányos helyzetű térségben beruházó kis- és középvállalkozások helyzete, kedvezőbbé válik a civil szervezetek adómentes kifizetésének szabályozása, emellett a pályázatok feltételeinek igazolása is egyszerűsödik. Ez a szabály – ha a parlament elfogadja – a járműbeszerzésre is vonatkozik majd. Összesen 48 hátrányos helyzetű kistérségben érintheti kedvezően az ott beruházó kis- és középvállalkozásokat, az új szabály várhatóan jövő év január 1-jétől lép hatályba – mondta Katona Tamás.

Az „adó-akadálymentesítési” törvénycsomagot az ellenzék pótcselekvésnek tartja, miközben a gazdaság helyzete egyfolytában romlik. Varga Mihály, a Fidesz gazdasági kabinetjének vezetője szerint „az, ami ma a parlament asztalán fekszik, nem tudja megoldani azokat a problémákat, amelyek igazából a vállalkozásaink előtt tornyosulnak: az alapvető kérdés nem ezekben a tized-huszadrangú jogszabályi módosításokban rejlik, az alapvető kérdés az: lesz-e adócsökkentés, vagy sem”. Hozzátette: az az adóreform-bizottsági javaslat, amit a kormány alapul vesz, „nem szolgálja a magyar gazdaság érdekeit, nincs adóteher-csökkenés„.

(fideszfrakcio.hu, hirado.hu, Kossuth Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.