A félreértések elkerülése érdekében szeretném önöket tájékoztatni, hogy most következő felszólalásomban közokiratokból fogok idézni így az abban foglalt tényállítások nem az én tényállításaim – mondta az Országgyűlésben Répássy Róbert.
„Ügyészi kérdés: Kinek a közvetítésével vette fel a kapcsolatot Ferenczi Lászlóval?
Válasz: Dr. Jegesy András személyes jó ismerősöm járt közben a Ferenczinél, akit onnan ismert, hogy tudtommal mindketten kaposváriak voltak. Kettőjük találkozójára egy Kaposvárhoz közeli benzinkúton került sor, az biztos hogy egy szombat délelőttön valamikor 2003. május végén, június elején. A vallomásom elején írt telefonbeszélgetésre ekkor került sor, úgy hogy Jegesy felhívott engem, átadta Ferenczinek a készülékét, és így tudtunk beszélgetni. A beszélgetés arról szólt, hogy elmondtam, hogy menni fog egy magánfeljelentés, és megjelöltem Bálint Tamást, aki majd a feljelentés részleteivel keresni fogja. Ferenczi közölte, hogy ismeri Bálint Tamást, és nyugodtan hívja fel őt. Később Tamás elmondta, hogy beszélt Ferenczivel és a feljelentést is elküldtük.„
Kik a szereplői ennek a történetnek? A vallomást tevő Kulcsár Attila, a brókerbotrány fő gyanúsítottja. Jegesy András a belügyminiszter asszony férje. Ferenczi László rendőrtábornok, akkor az ORFK bűnügyi főigazgatója, ma helyettes államtitkár a belügyminisztériumban. Bálint Tamás Keller László volt munkatársa, jelenleg hivatali visszaélés gyanúsítottja. Két gyanúsított és két minden gyanú felett álló polgár. Mi célból kellett Kulcsár Attilának Jegesy András közvetítésével Ferenczi Lászlóval kapcsolatba lépni?
A választ Répássy szintén idézi: „Az egész rendőrségi ügynek is ugyanaz volt a célja, mint a sajtókampánynak, azaz hogy ellehetetlenítsék a PSZÁF vizsgálatát.”
– Tehát – tette hozzá Répássy – Kulcsár az említett urak bevonásával azon dolgozott, hogy a törvénytelen pénzügyi műveleteit vizsgáló Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét egy rendőrségi eljárással jobb belátásra térítse, és Szász Károly leszálljon róla. Azért, hogy az egész milliárdos bűncselekmény ki ne derüljön. Elárulom önöknek, hogy Szász Károly ellen jelenleg is ez alapján a feljelentés alapján folyik büntetőeljárás. – De nézzük tovább, mit állít még Kulcsár Attila – mondta a politikus.
„A kapcsolatunk fennállása alatt Jegesy András segédkezett abban, hogy személyes kapcsolatba kerüljek Lamperth Mónikával, illetőleg közbejárt annak érdekében, hogy a korábbi vallomásomban már elmondott feljelentés megfelelő rendőrségi fogadtatásban részesüljön. El kívánom mondani, hogy Lamperth Mónika belügyminiszter asszonnyal szakmai konferenciákon kívül két alkalommal is személyesen találkoztam. Az első esetben a találkozóra egy vacsora alkalmával a képviselői klubban 2002 őszén került sor, ezen a vacsorán részt vett Jegesy András és Kodela László is. Másodszor pedig 2003 elején Kodela László lakásán találkoztam a miniszter asszonnyal...„
– Kodela László a Miniszterelnöki Hivatal volt helyettes államtitkára. Mint emlékezetes ő adott Kulcsár Attilának állandó belépőt a Miniszterelnöki Hivatalba. Egy újabb, minden gyanú felett álló polgár – jelentette ki Répássy.
A képviselő még egy idézetet emelt ki: „Dr. Kodela László 2002 nyarán megkért arra, hogy a Britton székházban irodát biztosítsak Jegesy Andrásnak, illetve az áltála képviselt ügyvédi irodának. Én ennek eleget is tettem, és az egyik helyiséget ingyen és bérmentve rendelkezésükre bocsátottam. El kívánom mondani azt is, hogy 2003 tavaszán utasításom alapján a Brittonnál dolgozó Mészáros János tanácsadói szerződést kötött Jegesy András ügyvédi irodájával kb. havi 300 ezer forint értékben. (...) Azért utasítottam Mészáros Jánost ennek a szerződésnek a megkötésére, mert ezzel is a kapcsolati tőkémet akartam erősíteni. Tudomásom szerint Jegesy András nem végzett tanácsadói tevékenységet a szerződés aláírását követően.”
– Rendben van, hogy Kulcsár Attila egy milliárdos sikkasztó. Rendben van, hogy ezek csak az ő állításai. Rendben van, hogy folyik a büntetőeljárás. De nem kellene már ezt a sok minden gyanú felett álló polgárt is megvizsgálni? Miért van az az érzése az embernek, hogy ha valaki rendőrtábornok, helyettes államtitkár vagy a belügyminiszter asszony férje, akkor a rendőrség nem töri magát, hogy ezeket az urakat is megvizsgálhassa? Mikor lesz már Magyarországon is végre törvény előtti egyenlőség? – tette fel a kérdéseket a Fidesz országgyűlési képviselője.
Juhász Gábor, a Belügyminisztérium államtitkára reagálásában leszögezte: vissza kell utasítania Répássy hivatkozását, hiszen az ellenzéki képviselő egy milliárdos bűncselekmény elkövetésével megvádolt személy vallomását idézi. Mint mondta: Répássy szerinte csupán megalapozatlan hangulatkeltést folytat a belügyminiszterrel szemben.
Forrás: fideszfrakcio.hu

Precízen időzített kémbotrány: így keltett pánikot a dollármédia