Washington Times
Az iraki helyzet sokkal inkább egy al-Kaida-ellenes műveletnek tűnik, mint egy Szaddam Huszein és emberei ellen irányuló harcnak – írja a Washington Times. Ezt jelzi az is, hogy a december óta elfogott magas rangú ellenséges vezetők nagy része Abu Muszab Zarkavi embere, nem pedig Szaddamé.
USA Today
Oroszország politikai stabilitása, gazdasági fejlődése és szomszédjaival való kapcsolatai egyre problematikussá válnak – írja az American Enterprise Institute egyik szakértője az USA Today című napilapban. Mindez arra vezethető vissza a szakértő szerint, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök vezetése alatt a Kreml egyre több, korábban független intézményt próbál saját irányítása alá vonni, legyen szó a televízióról, vagy a bírói illetve törvényhozó hatalmi ágról. Emellett a volt szovjet köztársaságokat is Moszkva érdekeinek megfelelően próbálja manipulálni Putyin.
National Review Online
Az amerikai jobboldal egyik védőbástyájának számító National Review magazin internetes oldalán írja Bush elnök volt beszédírója Tony Blair brit miniszterelnökről, hogy „valószínűleg senki sincs a brit közéletben, aki jobban utálná a brit baloldalt, mint ő. Természetesen senkit sem gyűlöl jobban a brit baloldal sem, mint Tony Blair-t.”
A kölcsönös gyűlölet oka főleg a külpolitikában keresendő. Blair ugyanis pontosan a külpolitika terén mutatott nagy bátorságot, és a baloldal ezért akarja megbüntetni őt. Blair-nek most pártja legrosszabb elemeivel kell majd felvennie a küzdelmet – állítja a beszédíró.

„Aki ilyen szintű árulást követ el, annak mennie kell” – Lajkó Fanni Kollár Kinga botrányos beszédéről