Tíz évvel ezelőtt, 1995-ben tartotta az ELVUS az első világkonferenciát, amely a nők helyzetével foglalkozott Pekingben. A genfi székhelyű, államoktól és szervezetektől független világgazdasági fórum most 30 OECD tagállam és 28 úgynevezett fejlődő országban öt kritérium alapján vizsgálta, hogy a társadalmak, miként „hasznosítják„ a nőket.
Az első kritérium a gazdasági részvétel, amely azt mutatja, hogy a nők milyen arányban dolgoznak és bérük mennyire egyenlő a férfiakéval. A második mutató a gazdasági lehetőségeket vizsgálja, hogy milyen minőségben vesznek részt a gazdasági életben a vezető pozíciókban, vagy alapítanak önálló vállalatokat. A harmadik szempont a politikai hatalomban, a döntéshozatalban való részvétel, a negyedik az oktatási lehetőségeket, az utolsó az egészség és jólét kritériumait foglalja magában.
Az ELVUS alaposan lepontozta Magyarországot, mivel a nők egészségi helyzete rosszabb a férfiakénál. Az oktatási lehetőségek tekintetében sem fényes a helyzet, ennél a szempontnál ugyanis figyelembe veszik például, hogyan csökken a női tanárok aránya az általános iskolától az egyetemig.
A szempontok szerinti rangsorban hazánk a 24. helyen áll, lemaradva Lengyelország, Szlovákia és Szlovénia mögött. Az élen a skandináv államok vannak, köztük is Svédország a listavezető. Az első, nem skandináv ország Új-Zéland a hatodik helyen. Őt követi Kanada, Anglia és Németország. Lettország és Litvánia a 10-11. helyen állnak megelőzve Hollandiát. Az USA a 17., Lengyelország a 19. helyen, ezt követi Szlovákia, Szlovénia, Magyarország, követ minket Csehország és Ausztria is. Svájc, Olaszország és Görögország szintén hátul kullognak. Az utolsó helyre Törökország és Egyiptom került.
(Forrás: Magyar Rádió)

A részeges szegedi karatés rátámadt egy férfira, de olyat kapott, hogy padlót fogott – videó