Áprilisban tovább romlott a GKI-Wallis konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értéke. A GKI Gazdaságkutató Rt. (gki.hu) által – az Európai Unió támogatásával – készített felmérés szerint az üzleti várakozások ugyan lényegében stagnáltak, a fogyasztói várakozások azonban tovább romlottak.
Bár az üzleti bizalmi index értéke áprilisban a statisztikai hibahatáron belüli mértékben magasabb volt a márciusinál, még így is kisebb volt, mint a megelőző évek bármelyikében. Az iparban egy év óta – némi hullámzás mellett – látványosan erősödik a pesszimizmus. Márciushoz képest az elmúlt időszak termelésének valamint a rendelésállománynak a megítélése is romlott. A következő időszak termelési kilátásai nem változtak, az exportkeresleté azonban javult.
Az építőiparban és a kereskedelemben viszont csökkent a pesszimizmus. Az építőipari cégek termelési színvonalukat és rendelésállományukat a korábbinál kedvezőbbnek tartották, de foglalkoztatási várakozásaik nem javultak. A kereskedelmi cégek a márciusinál valamivel jobb üzletmenetről és aktívabb jövőbeni megrendelési politikáról számoltak be.
Áprilisban folytatódott a fogyasztói várakozások január óta tartó romlása. A megkérdezettek saját pénzügyi helyzetüket áprilisban lényegesen rosszabbnak látták, mint márciusban, s a következő 12 hónapban további jelentős romlásra számítottak. Az ország gazdasági helyzetét sokkal kedvezőtlenebbnek ítélték, mint egy hónappal korábban, s a következő egy évben e területen is további jelentős romlást vártak. Inflációs várakozásaik a márciusihoz képest emelkedtek, s a következő 12 hónapban az áremelkedés ütemének emelkedésére számítottak. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik ugyancsak érezhetően emelkedtek. A lakosság vásárlási kedve valamivel jobb, mint az előző hónapban, de a következő 12 hónapra vonatkozó várakozások rosszabbak. A megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya kissé emelkedett.
(Tőzsdefórum)

A részeges szegedi karatés rátámadt egy férfira, de olyat kapott, hogy padlót fogott – videó