A miniszterelnök a Népszabadságnak nyilatkozva kijelentette, hogy a Mol privatizációjában egy kidolgozandó magánosítási terv szerint kell eljárni. Ugyanakkor a Népszabadság úgy tudja, hogy az eredeti magánosítási tervekkel szemben az ügyben még semmiféle komoly elkészítés nem történt.
Még tanácsadói pályázat kiírására sem került sor. Az ÁPV Rt elnöke szerint egyébként a privatizációs szervezet idei 300 milliárd forintos bevételtervei a Mol-tranzakció nélkül is teljesíthetőek. Ez egyébként a Budapest Airport, az Antenna Hungária és az FHB privatizációk sikerétől függ.
Tavaly az állam egy sikertelen tranzakciót követően meglepetésszerűen 10,5 százaléknyi Mol-részvényt értékesített gyakorlatilag egy éjszaka leforgása alatt, szakmai befektetőknek, amit egy jelképes mennyiségű, 500 ezer darabos la lakossági értékesítés követett. Az értékesítési ár akkor 6000 forint volt, ami jelentősen elmarad a megváltozott iparági környezet miatt 17 500 ezer forintot feletti árszinttől. A privatizáció elmaradása alapvetően pozitívan értékelhető a piacok szempontjából, mert így elmarad a jelentős többletkínálat is, amit a privatizáció okozott volna a piacon. Ez elméletileg árfelhajtó hatást válthatna ki, ugyanakkor a tranzakció esetleges elmaradása nem túl meglepő, így ez részben már beépült a részvény árfolyamába. (Népszabadság, ebroker.hu)

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot