Tagadta az emberölést Simon Tibor halála ügyének négy vádlottja a Fővárosi Bíróságon ma kezdődött új elsőfokú eljárásban. A négy vádlott nem kívánt vallomást tenni, így a bíróságon korábbi nyilatkozataikat olvasták fel.
Az elsőrendű vádlott Galambos János annyit közölt bírói kérdésére, hogy testi sértésben bűnös, de embert nem ölt. A másik három vádlott pedig ártatlannak mondták magukat. Az új eljárásban szembesíteni kell az eltérő vallomást tevő tanúkat és külön-külön kell vizsgálni a Ferencváros volt labdarúgóját bántalmazók tetteit.
Mint ismert: Simon Tibort a Ferencváros labdarúgócsapatának korábbi játékosát, a Sopron edzőjét 2002. április 21-én éjszaka a II. kerületi Lövőház utcában lévő Cafe Allure nevű szórakozóhelyen kirobbant szóváltást követően verték agyon a nyílt utcán, a bár közelében. A mentő kórházba szállította, de két nap múlva belehalt sérüléseibe. Egyik támadója a Készenléti Rendőrség tiszthelyettese volt, ezért Simon halála ügyében közösen nyomozott a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal és a BRFK. Négy verekedőt azonosítottak néhány nap alatt. Az első számú gyanúsított, Galambos János egyhetes bujkálás után feladta magát az ügyészségen, a másik három gyanúsított az elsőfokú tárgyalásig szabadlábon védekezhetett.
A Fővárosi Főügyészség az elsőfokú eljárás utolsó tárgyalási napján azt kérte, hogy halált okozó testi sértés helyett emberölés miatt ítéljék el a Simon Tibor agyonverésében közreműködő négy férfit, ugyanis a támadók folytonosan üldözték a védekezésre egyre kevésbé képtelen Simont, s addig verték, amíg mozdulatlanul el nem terült az aszfalton. A Fővárosi Bíróság tanácselnöke helyt adott a vád indítványának, és társtettesként elkövetett emberölés miatt Galambos Jánost tizenkettő, a szórakozóhely három biztonsági őre közül Országh Rolandot és Hegyesi Jánost tíz-tíz, Hajnal Attilát pedig nyolcéves börtönbüntetésre ítélte.
A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla ezzel szemben az ítélet megalapozatlanságára, pontatlanságára és iratellenességére hivatkozva, valamint amiatt, hogy az első fokon eljáró bíró nem tett eleget maradéktalanul indoklási kötelezettségének, és számos tényből téves következtetéseket vont le, új elsőfokú eljárás lefolytatására kötelezte a Fővárosi Bíróságot. Az adatok szerint Simon és barátai ittasan szórakoztak a Café Allure-ben, a Sopron edzője az asztalon táncolt, pezsgőt locsolt, amivel ellenérzést váltott ki a vendégekből. Ezért a bántalmazás előtti nézeteltérés Simonék magatartása miatt alakult ki. A Fővárosi Bíróság nem vizsgálta, hogy melyik vádlott mikor, milyen irányba ment az utcán Simon után, vagyis ebből következtetni lehet eltérő szerepükre a bántalmazásban. Ezzel együtt három vádlottat kiengedték az előzetesből, velük szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el, míg az elsőrendű vádlott Galambos Jánosnál az ítélőtábla fenntartotta a letartóztatást. A döntés kihirdetésekor ovációban törtek ki a vádlottak rokonai és ismerősei, akik közül többen újságírókat és más jelenlévőket megfenyegettek, majd egy újságírót az épület előtt megdobáltak.
(Forrás: Magyar Nemzet, Népszabadság, Magyar Rádió)

Nagyon nehéz helyesírási kvíz: Ön ki tudja tölteni hibátlanul?