Rendőrség: Mortimer célzottan szúrt

Mortimer célzottan szúrta át kardjával Patai Józsefet május 8-án a Moszkva téren egy buszon a szakértői vélemények szerint – jelentette be nyomozást vezető Szigeti József őrnagy a közszolgálati televízió reggeli műsorában. Mortimer vallomása szerint azért szúrta át áldozatát, mert a busz hirtelen elindult.

MNO
2005. 08. 01. 8:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma szembesítik Mortimer vallomásával és a szakértői véleményekkel a szúrás következtében életveszélyes sérüléseket szenvedett roma fiút. A két érintett nem találkozik személyesen.

Az őrnagy szerint Mortimer vallomásán kívül nincs más bizonyíték, hogy önvédelemből szúrt volna. Mortimer korábban azt is állított, hogy a roma fiú egy késsel megfenyegette őt.

Mint ismert, május 8-án a 21-es buszon, a Moszkva tér közelében lévő megállóban egy hatfős, katonai jellegű ruhát viselő társaság egyik tagja karddal átszúrt egy 15 éves roma fiút. A rendőrség elfogta a bűncselekményt elkövető, 17 éves, magát romának valló fiút, aki egy be nem jegyzett hagyományőrző társaság tagjaként társaival éppen harcművészetet gyakorolni igyekezett a Normafához. A gyanúsított, G. Mortimer beismerő vallomást tett, és a bűncselekmény előtti konfliktust jelölte meg tettének okaként.

Az áldozat Patai József, valamint két barátja rasszista támadásként értékelte a bűncselekményt, de arról nem számoltak be a rendőröknek, hogy az elkövető is roma volt. A tanúk segítségével elkészült fantomrajzon fekete, hosszú hajú, vékony, szakállas fiatalember szerepelt. Ehhez képest pár nappal később már bakancsokról, fehér cipőfűzőről, bomberdzsekiről és szkinhedekről tettek említést a fiatalok.

A bűncselekményt követően a politikai elit és a sajtó jelentős része, valamint cigányszervezetek a rendőrség álláspontját figyelmen kívül hagyva egyértelműen rasszista támadásként értékelték a történteket.

(Forrás: hirado.hu, fn.hu, MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.