Fejlesztés a székesfehérvári Parmalatnál

Bezárás helyett fejlesztés a tavaly felszámolási eljárás alá vont székesfehérvári Parmalatnál. Az új tulajdonos azt ígéri: megtartja a dolgozókat is.

MNO
2005. 09. 21. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2004 áprilisában kezdődött meg a Parmalat Hungária Rt. felszámolása, miután a cég jó néhány tejtermelőnek hosszú ideje tartozott már. Az azóta is bizonytalanságban levő mintegy 300 dolgozó most végre fellélegezhet. Magyar tejtermelői csoport, az Alföldi Tejértékesítő és Beszerző Kft. vásárolta meg a vállalatot, amely folytatni fogja a cég eddigi tevékenységét.

Jogutódlással veszik át a Parmalatot, így minden dolgozót is – mondta Somogyi Ferenc, a vállalat felszámolója, aki sikeresnek értékelte az adásvételt abból a szempontból is, hogy ilyen módon – csakúgy, mint Nyugat-Európában – a termelői tulajdon miatt itt sem lesznek kiszolgáltatottak a vállalat beszállítói.

Az Alföldi Tej Kft. a legnagyobb magyar tejtermelő csoport, amely garanciát jelenthet a jövőre nézve is – mondta Somogyi Ferenc. Az új tulajdonos feltehetően megtarthatja majd a Parmalat márkanevet, sőt termékfejlesztést is tervez. Mivel a székesfehérvári vállalatnak nincsenek jelentős hűtőraktárai, és így a termékek jó részét utaztatni kell, jövőre új hűtőraktár megépítését is tervezik, ami újabb 30 embernek fog munkát adni.

(Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.