Kirívóan nagy szabálytalanságot nem talált az ÁSZ a vizsgált kisebbségi önkormányzatoknál, azonban számtalan kisebb-nagyobb hibát fedezett fel a gazdálkodásukban, elszámolásokban, a települési önkormányzattal való együttműködésben.
Évek óta visszatérő szabálytalanság, hogy a kisebbségi önkormányzat szociális támogatást nyújt a helyben bajba jutott embereknek (pl.temetési segély, vagy a gyerekek iskoláztatásához nyújtott támogatás stb.). Így történt ez 2004-ben is a vizsgált önkormányzatok 11,3 százalékában. Másik tíz százalékuk pedig azzal sértette meg az előírásokat, hogy támogatást nyújtott egyházi, költségvetési- és non-profit szervezeteknek, ám azok felhasználását nem ellenőrizte.
A vizsgálat megállapításai szerint a kisebbségi önkormányzatok jelentős része nem működtetett házipénztárt, pénzeiket a települési önkormányzat pénztárán keresztül kezelték. Számláik felett is 34,1 százalékban a település tisztségviselői vagy a polgármesteri hivatal alkalmazottai rendelkeztek. Így fordulhatott elő például, hogy átmeneti pénzügyi problémáinak áthidalására a Sárszentlőrinci Cigány Kisebbségi Önkormányzat számlájáról a polgármesteri hivatal 500 ezer Ft-ot vezetett át a költségvetési elszámolási számlára, valamint, hogy Medina Község Szerb Kisebbségi Önkormányzatának pénzeszközeit a települési önkormányzat rendszeresen igénybe vette.
Az előző évekhez hasonlóan megállapította a számvevőszéki vizsgálat, hogy a bizonylatok legalább negyedét hibásan töltik ki, nem szabályos a kisebbségi önkormányzatok 27 százalékának kötelezettségvállalási gyakorlata, illetve utalványozásaik során is hasonló arányban megsértik a vonatkozó szabályokat.
A kisebbségi önkormányzatok működéséhez nyújtott központi és települési önkormányzati támogatást az adott kisebbségi önkormányzat bevételeként 17,9 százaléknál, a teljesített kiadásokat 8,5 százalékánál nem, illetve csak
részben számolták el.
Az ÁSZ szerint ezek a gazdálkodási hiányosságok a belső ellenőrzés működésének hiányát és zavarait jelzik a kisebbségi önkormányzati gazdálkodásban. A számvevői jelentések megállapításainak hasznosítása valamint a hiányosságok megszüntetése érdekében 12 229 javaslattal élt az ÁSZ. Ezek 85,5 százaléka a törvényekben, kormányrendeletekben és a helyi önkormányzatok rendeleteiben, a polgármesteri hivatalok szabályzataiban előírtak maradéktalan betartására, a szabályszerű működésre hívta fel a figyelmet. A javaslatok 14,5 százaléka az önkormányzati feladatok hatékonyabb ellátásának elősegítése, az intézményrendszer és a polgármesteri hivatalok munkájának célszerűbb megszervezése, szabályozottságának javítása érdekében született.
A gazdálkodási szabályok súlyos megsértése miatt egy esetben, a battonyai szerb kisebbségi elnök és a városi jegyző személyes felelősségét is megállapította az ÁSZ.
Magyar Péter még a tengerparton is idegesen nyomkodta a telefonját és kiabált Varga Judit megszólalása miatt
