Aki eddig nem tette meg, most megteheti: Retro diszkóba mehet a Nemzeti ünnepünkön, október 23-án. Az állam vezetői úgy döntöttek ugyanis, hogy az ünnepi megemlékezések keretein belül jót kell mulatnia a népnek. Meghirdették ezért, mulassunk együtt Arató András lemezlovassal és vendégeivel.
Ez a tény felkeltette az MNO érdeklődését, ezért megkereste Magács Lászlót, aki a rendezvényekkel kapcsolatban tájékoztatni hivatott a média munkatársait. Megkérdeztük tőle, hogy nem tarthatalan-e egy olyan emberrel együtt „emlékezni” az '56-os forradalomra, aki a kommunista rendszer ügynöke volt. Nem – felelte, majd hozzátette: ők nem világítják át a fellépőket, ráadásul nem is biztos, hogy a korábban a sajtóban közölt információk hitelesek a lemezlovasról. Tény ugyanakkor, hogy maga Arató is elismerte egy tévéműsorban, hogy ügynök volt.
Mint az MNO március 27-én megírta: egy 219 nevet tartalmazó, állítólag a rendszerváltás idején készült ügynöklista jelent meg egy ingyenes internetes tárhelyen. A listát álnéven helyezték el az angelfire.com oldalon, a kísérőszöveg végén csupán Szakértő '90 aláírás szerepel. A dokumentum publikálója azt állítja: „hiteles forrásból” jutott hozzá az öt csoportra osztott névsorhoz, amely véleménye szerint „több mint valószínű”, hogy azonos a Németh Miklós által készíttetett és a hivatalba lépő Antall Józsefnek átadott ügynöklistákkal.
A 17 lapból álló anyag valójában öt egymástól elkülönülő ügynöklista. Az egykori összeállítók külön kategóriába sorolták a rendszerváltás évei előtt az országos sajtóban dolgozókat, a kulturális és a művészeti élet szereplőit, a helyi lapkiadásban tevékenykedőket, a pártok és politikai szervezetek tagjait és a történelmi egyházak képviselőit. A kulturális szekcióban felsorolt Arató András, egykor ismert lemezlovas miután nyilvánosságra hozták nevét, egy tévéműsorban elismerte ügynökmúltját.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben