Ebben a kormányzati ciklusban országosan mintegy tíz százalékkal csökkent a bűncselekmények száma – jelentette ki Lamperth Mónika Kaposváron, ahol rendőri vezetőkkel folytatott megbeszélést. A belügyminiszter közölte: 2006. január elsejétől a rendőrök jelentős béremelésben részesülnek, a pontos számok azonban később kerülnek nyilvánosságra.
Kontrát Károly (Fidesz) szerint Lamperth Mónika félrevezeti az embereket, amikor javulásról beszél. Az ellenzéki politikus úgy vélte, hosszabb idő után 2004 volt az első év, amikor növekedett az ismertté vált bűncselekmények száma, főként az erőszakos és a közterületen elkövetett eseteké. „A magyar rendőrség eddig még nem volt olyan siralmas helyzetben, mint most. A testület rendkívül alulfinanszírozott, évek óta milliárdos adóssággal küzd, a dolgozók körében óriási a bizonytalanság„ – minősítette a rendőrség helyzetét Kontrát Károly, aki szerint a testület jövő évi költségvetése kártyavárhoz hasonlítható.
Az ellenzéki politikus kitért arra is, hogy a kormány már 2002-ben is kiemelt bérezést ígért a rendőröknek, ám míg a miniszteri fizetéseket a duplájára emelte, az állomány bérét több éven keresztül nem növelte.
A Hezbollah újabb háborúval fenyegette meg Izraelt
