Az október 22-én kezdődő tokiói filmszemle egyike annak a 12 nemzetközi filmfesztiválnak, amelyet a producerek nemzetközi szövetsége (FIAPF) évről évre A-kategóriásnak minősít. A 18. alkalommal megrendezendő fesztivál versenyprogramjába Pejó Róbert Adrián Dallas Pashamende című munkája kapott meghívást.
Dél-Amerika monstre filmfesztiválján az október 21. – november 3. között hat magyar alkotást ismerhet meg a brazil közönség Sao Paulóban. A rendezvény versenyprogramjában Fliegauf Benedek Dealer és Gauder Áron Nyócker! című filmje kelhet versenyre. A nagyszabású fesztivál Perspektívák elnevezésű programjában a Dallas Pashamende, a Johanna, a Rengeteg és a Világszám! című magyar műveket is műsorra tűzik.
A spanyolországi Valladolidban M. Tóth Géza Maestro című 3D animációja kelhet versenyre az 50. születésnapját ünneplő filmfesztiválon. A jubileumi rendezvény értékes díjai mellett a Maestro az UIP-rövidflmdíjért is versenyben van, amely elismerés automatikus jelölést jelent az Európai Filmakadémia rövidfilm díjára is.
Kocsis Tibor Új Eldorádója a csütörtökön kezdődő OxDox műsorán látható.
A szomszédos Ukrajnában két magyar játékfilmet láthat a MOLODIST közönsége a jövő héten. Ukrajna első ízben alapított, idén immáron 35. alkalommal megrendezendő nemzetközi filmfesztiválján Koltai Lajos Sorstalanság és Mészáros Márta A temetetlen halott című munkáit mutatják be Kijevben.
Orbán Viktor: Magyarország pólókirályság!
