Rácz: Biztonságos az ország vérellátása

Biztonságos az ország vérellátása – közölte az egészségügyi miniszter.

MNO
2005. 10. 15. 12:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rácz Jenő egy Veszprémben megrendezett véradónapon elmondta: az országban éves átlagban mintegy 40 ezren adnak vért, ami garantálja a biztonságos vérellátást. Az egészségügyi tárca vezetője azt is hozzátette: az elmúlt években valamelyest csökkent a véradók száma, ami a sorkatonai állomány megszűnésével hozható összefüggésbe, de a kampányoknak köszönhetően ismét egyre többen adnak vért. Rácz Jenő kiemelte: elsősorban a fiatal véradók száma emelkedett.

(klubradio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.