Rangadót rendeznek Újpesten: a Szusza Ferenc stadionba az ősi rivális Ferencváros látogat vasárnap. Ez lesz a két csapat 202. bajnokija, és a statisztika a Ferencváros mellett szól, hiszen 93-szor zárult zöld-fehér sikerrel a rangadó, míg az Újpest 54 gyõzelemnél tart. Döntetlen a két együttes mérkõzésein szintén 54-szer született.
A lila-fehérek remekül rajtoltak, hiszen veretlenül a második helyen állnak a tabellán, míg a Ferencváros is javuló formát mutat, mivel győzött a Győr ellen, és összesen három találkozó óta veretlen.
A Ferencváros elleni találkozón nem léphet pályára a hazaiaknál Vlaszák Géza, akit a kapuban a fiatal és rutintalan Illyés Dániel helyettesíthet. László Csaba nem számíthat Takácsra, Jovánczaira, Budovinszkyre, Bajevszkire, míg Szálkai és CSurka szereplése kérdéses.
Az MLSZ döntése értelmében újra az élvonalban szerepelhet a Bp-Honvéd, melyet korábban a másodosztályba száműztek. A kispestiek ma Győrben szerepelnek.
Az éllovas Fehérvár Pécsre látogat, és talán már Simek Péter is pályára léphet. Keszei Ferenc együttese hazai pályán remek mutatóval rendelkezik, így megnehezíthetik Kuttorék dolgát. A harmadik helyen álló MTK a Pápát látja vendégül.
A bajnok, ám a várakozásokon alul teljesítő DVSC Rákospalotára látogat. Supka Attila együttese tartalékosan lép fel a sereghajtó ellen: Habi, Vukmir, Virág, Brnovics, Éger és Nikolov is sérült, ám Dombi és Sándor felépült.
Borsodi Liga, 8. forduló:
2005. október 15., szombat
REAC–Debrecen 15 ó
Pécsi MFC–FC Fehérvár 18
Vasas–Tatabánya 18
Diósgyőri VTK–FC Sopron 18
MTK Budapest-Lombard FC Pápa 18
Kaposvári-ZTE FC 18 ó
Győri ETO FC-Bp. Honvéd
2005. október 16., vasárnap:
Újpest FC-Ferencváros 11:30
(nso.hu, nb1.hu)
Kiderült, kik firkálták össze a megyei jogú város falait
