Visszaéltek a személyi titkár kódjával? – Az APEH cáfol

Az APEH Titkársági Főosztályának vezetője cáfolta, hogy a felettese utasítására cselekedett volna a vizsgálat alá vont köztisztviselő, illetve azzal védekezett volna, hogy valaki visszaélt Juhász István elnökhelyettes személyi titkárának belépési kódjával.

MNO-összeállítás
2005. 10. 15. 10:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy József elmondta: a fegyelmi vizsgálat első napján semmi olyan dokumentum, tény vagy adat nem vált ismertté, ami az említett ügyben eddig nyilvánosságra került, illetve kiadott hivatalos információkat cáfolná.

A Hír TV értesülései szerint az APEH-nél zajló fegyelmi eljárás első adatai alapján kiderült, hogy az a köztisztviselő, akit Gyurcsány Ferenc cégadatainak lementésével gyanúsítanak, felettesei utasítására cselekedett, és így munkáját végezte.

A Színes Bulvár Lap információ szerint – állítólag – azzal védekezik a megvádolt köztisztviselő, hogy valaki visszaélt belépési kódjával, és nem ő lopta ki az adatokat az adóhivatalból. Az APEH sajtóosztályán úgy reagáltak, hogy a fegyelmi vizsgálat lezárultáig nem nyilatkoznak az ügyről.

Révész Máriusz, a Fidesz szóvivője kiemelte, hogy a Fidesznek semmi köze a letöltött APEH-adatokhoz. A fideszes politikus szerint az MSZP figyelemelterelő akciójáról van szó, és a szocialisták az adóhivatallal közösen dolgozták ki a forgatókönyvet. Révész úgy véli: nem véletlen, hogy az APEH akkor hozta nyilvánosságra a visszaélés és a vizsgálat tényét, amikor a kormányfőt hallgatta meg a vagyonosodását vizsgáló parlamenti bizottság.

Az MSZP szóvivője, Nyakó István kijelentette: semmi közük ahhoz, hogy az APEH mikor vizsgálja adavédelmi rendszerét, és az eredményt mikor hozza nyilvánosságra. A szocialista politikus szerint azt érdemes vizsgálni, kinek állhatott érdekében a dokumentumok eltulajdonítása.

Mint ismert, a Népszabadság arról számolt be, hogy a fegyelmi eljárás alá vont hivatalnok Juhász István ellenőrzési elnökhelyettes titkárnője. A napilap azt is kiderítette, hogy az APEH nem a Gyurcsány Ferenc bizottsági meghallgatását megelőző napon értesült az akcióról, mint ahogy eddig állították, hanem mintegy két hete tárták fel az esetet.

(Forrás: Színes Bulvár Lap, MN, nol.hu, Hír TV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.