Új tulajdonoshoz kerül a Forma-1, állítja a Reuters. A német hírügynökség péntek reggel közölte, hogy az F1-et jelentő vállalkozás, a SLEC (Slavica Ecclestone Company) részvényeinek nagy része gazdát cserél: a 25 százalékot birtokló Bernie Ecclestone, és az ötvennel rendelkező Bayerische Landesbank eladják részesedésüket a CVC Capital Partners nevű brit befektető cégnek.
„Ecclestone és a BLB értékesítik a részesedésüket” – nyilatkozta a Reutersnek egy meg nem nevezett, ám az F1 gazdasági ügyeiben bennfentes informátor.
A tulajdonosváltás pénzügyi részletei nem szivárogtak ki, de a Capital Partners 1,5 milliárd dollárért (1,3 milliárd euró, 320 milliárd forint) veheti át a Forma-1 irányítását.
Nyáron került nyilvánosságra, hogy Ecclestone, a német bank, és a pénzügyi cég tárgyalnak az átvételről, de akkor ezt senki nem erősítette meg.
Az F1 irányítója továbbra is Bernie Ecclestone marad.
(index.hu)

Drámai felvételen, amint hátulról letarolnak egy motorost