Már jelenleg is legalább kétszer annyi pályázatíró és -tanácsadó cég működik Magyarországon, mint amennyire szükség lenne. Maróczi Imre, a Pályázatírók és Tanácsadók Országos Szövetségének (Pátosz) elnöke elmondta: a szervezet tagjainak 10 százaléka a megbízások hiánya miatt már felfüggesztette tevékenységét.
Egerszegi Dorottya, az Equality Consulting EU Tanácsadó Iroda ügyvezetője szerint a 2007-2013-as időszakra előretekintve aggasztó, hogy rossz híre lett a pályázati rendszernek, mivel a népszerű kiírásoknál drasztikusan csökkentették a támogatási arányt, a nyertes pályázókat senki nem készítette fel a projektvégrehajtás nehézségeire, közülük többen csődbe jutottak, mert csúsznak a kifizetések. 2007-től nem is lesz szükség ennyi pályázatíró cégre, mert a pályázási lehetőségek a megaprojektek irányába mozdulnak el.
Essősy Zsombor, a Magyar Pályázatkészítő Iroda ügyvezető igazgatója szerint mivel 2006-ban alig lesz új kiírás, a 2800 kkv-szintű, 2-8 embert foglalkoztató vállalkozás egy része eltűnik a piacról. Más része viszont a regionális ügynökségekhez érkező „négyszázak” csapatát gazdagítja, s az évente 10-20 pályázatot írók mintegy 80 százaléka 2006 első felében felfüggeszti tevékenységét, és csak a második fél évben áll újra munkába 2007 pályázataira készülve.
Baráth Etele EU-miniszter szerint szükséges lépés a 400 fős létszámbővítés, hogy a régiók 2007-től alkalmassá váljanak az uniós források önálló felhasználására. A regionális fejlesztési ügynökségeken dolgozva ők bírálják majd el a pályázatokat, információ- és tudáshordozóként, projektgenerálóként tevékenykednek majd.
(Forrás: Világgazdaság)

Veszélyben a gyereke, ha őket látja