A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) kiemelt feladatának tartja, hogy felhívja az emberek, különös tekintettel a fiatalok figyelmét a függőségek és az egészségtelen életmód veszélyeire – közölte lapunkkal a hatóság. Mint írták,
azzal a céllal hívták életre az idei „a tét Te vagy!” kommunikációs kampányt, hogy a fiatalokat megszólítva, a figyelmet három, a mindennapi életben is jelen lévő veszélyforrásra irányítsák: a dohányzás és a szerencsejáték árnyoldalaira, valamint az online tér kockázataira.

A Szerinted megéri? fő üzenetre fókuszáló „a tét Te vagy!” elnevezésű kampány egy komplex egészség- és tudatosságnövelő kezdeményezés, amely nem elsősorban a probléma külső beavatkozással történő megoldására vagy kioktatásra, hanem magára a dilemmára összpontosít, mélyebb gondolkodásra késztetve ezáltal a dohányzás, a szerencsejáték és az online időtöltés fenyegetéseiről.
A hatóság hangsúlyozta: a XXI. század társadalmában a minket körülvevő környezet, annak folyamatos változása vagy épp a megfelelési kényszer nagy feszültséggel, stresszel járhat, ami komoly hatással lehet testi és lelki egészségünkre egyaránt. Az ilyen problémák kezelésének, levezetésének céljából az emberek gyakran alkalmaznak olyan módszereket vagy vesznek fel olyan szokásokat, amelyek hosszabb távon függést és testi-lelki egészségkárosodást okozhatnak. Az SZTFH ezért folytatja „a tét Te vagy!” kampányát, amelynek keretében júliusban
a kiberbiztonsági területen belül az online tér veszélyeit, augusztusban a szerencsejáték kockázatait, szeptemberben a dohányzás egészségre ártalmas következményeit helyezik előtérbe.
A most induló kommunikációs aktivitásukat megelőzően tavaly nyáron a nemzetközi sportesemények kapcsán az online csalások és az illegális sportfogadások veszélyeire hívták fel a figyelmet, ezt követően 2024 őszén „a tét Te vagy!” kampányuk következő szakaszában az egészségvédelemre összpontosítottak. Kiemelt figyelmet fordítanak a dohányzás visszaszorítására és az illegális dohánytermékek veszélyeire. „Az SZTFH meggyőződése, hogy az elgondolkodtató figyelemfelkeltés értékes célokat szolgál a prevenció, az edukáció és a tudatosság növelése terén – különösen a fiatal generáció védelme érdekében” – fogalmazott a hatóság.