Tavaly megtörtént a népegészségügyi program társadalmasítása, elkezdődött a sürgősségi ellátás fejlesztése, és a nemzeti rákellenes program révén jobb ellátást kapnak a daganatos betegségekben szenvedők. Két nagy diagnosztikai centrum társadalombiztosítási finanszírozása valósul meg ebben az évben, illetve Veszprémben elkezdődik az onkológiai centrum építése – fejtette ki a kormánymegbízott. Kökény Mihály hozzátette: reméli, hogy 2006-ban „az egészség egy jó befektetés mind az egyén, mind a közösség számára és kitörési pont lehet az ország számára„.
A Fidesz úgy látja, hogy a kormányzat egészségügyi reformokról, hosszú távú elképelésekről beszél, újabb és újabb ígéreteket tesz. A négyévi semmittevés utáni fogadkozásoknak azonban már nem hisznek az emberek. Gyurcsány Ferenc decemberben azt ígérte: januárban nem lesz gyógyszeráremelés. Ezzel szemben csaknem 700 készítmény mégis drágult, és csupán alig 100 ára csökkent! A 2006. évi költségvetésben 100 milliárd forinttal kevesebbet kap a magyar egészségügy.
Minimum 40 milliárd forinttal több pénzre lenne szükség a rendszer zavartalan működéséhez. Csőd közeli helyzetbe kerülnek a kis kórházak, mivel kiadásaik jelentősen növekednek 2006-ban. Szakértők számításai szerint a kórházak esetében átlagosan 15-20 milliárd forintnyi hiány keletkezik idén, ugyanakkor nem változik az Egészségbiztosítási Pénztár támogatási összege. A sürgősségi ellátás fejlesztése alig halad, komoly lemaradás tapasztalható a mentőautók és a helikopterek beszerzése terén – fogalmaz közleményében Gógl Árpád (Fidesz) országgyűlési képviselő.
Brüsszel máig nem volt képes megállapodni Washingtonnal
