Ismét veszélyben a Duna-parti házak Ercsiben

Sürgős beavatkozásokra van szükség Ercsi Duna-parti házainál, miután pár év után ismét megcsúszott a löszös talaj az épületek közelében.

MNO
2006. 01. 18. 16:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A HavariaPress úgy tudja, hogy a Duna-soron most három épület van közvetlen veszélyben, de a szakemberek két évvel ezelőtt azzal is számoltak, hogy a legrosszabb esetben akár a 6-os útig is veszélyessé válhatnak a házak, s ez több száz épületet és egy egész városrészt érintene. Egyelőre a három ház 11 lakója közül többeket már ki is költöztettek, miután január első hetében észlelték, hogy újra megcsúszott a talaj a folyóparton. Két éve mintegy 150-200 milliós állami támogatást kaptak az ott élők, mert az életveszélyessé vált házaikat le kellett bontani. Most ismét munkának láttak a környéken, azonban elsősorban a partfal megóvásán dolgoznak a szakemberek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.