A Budapest Riport plakátjainak leszedéséről interpellálta Demszky Gábort a Fidesz fővárosi frakcióvezetője a közgyűlés mai ülésén. A főpolgármester nem helyben, hanem írásban válaszol majd Kupper Andrásnak. Az ellenzéki politikus azt kérdezte a főpolgármestertől, hogy sérti-e a BKV üzleti érdekeit az ő közszemlére tett arcképe, illetve, hogy érvényben lévő hirdetési szerződéseket meg lehet-e semmisíteni egy tollvonással. Kupper András egy vizsgálóbizottság felállítását is kezdeményezte, de a szocialista-szabad demokrata többség nem vette napirendre a kérdést – közölte a hirtv.hu.
A BKV fizetett hirdetésben is magyarázkodott
A BKV fizetett hirdetésben is megmagyarázta, hogy miért szedette le a Demszky Gábort bíráló Budapest Riport plaktátjait a metróaluljárókból és a buszmegállókból.
A nagy példányszámú, ingyenes napilapban feladott, 2 és fél millió forintba került hirdetésben megismétlik, hogy szerintük egyetlen cég se kötelezhető arra, hogy olyan plakátokat helyezzen el a területén, amelyek üzleti érdekeit sértik. Közben a Budapest Riportot kiadó Kft. tulajdonosa azt mondta a HÍR TV-nek, áll a perek elé, amelyeket Demszky Gábor indít ellene. A főpolgármester rágalmazásért és jó hírnevének megsértéséért fordul bírósághoz, mert szerinte a Budapest Riport tulajdonosa azt állította, hogy az ő nyomására szedette le a BKV a jeanos plakátokat.
Nem hosszabbítják meg a négyes metrót a Virágpiacig
A négyes metrónak a Virágpiacig történő esetleges meghosszabbításának a mostani projektbe vonását elutasította a közgyűlés koalíciós többsége. Kupper András Fidesz-MKDSZ frakcióvezető ezzel kapcsolatos javaslatát egyebek mellett a fajlagos költségek csökkentésével, a gazdagrétiek átszállás nélküli kapcsolódásának biztosításával indokolta – adta hírül a Magyar Rádió. Vajda Pál főpolgármester-helyettes egyetértett az Etele tér és a Virágpiac közötti meghosszabbítással, de mégsem támogatta a javaslatot megfelelő anyagi források hiányában.
102 dolgozót bocsátanak el a kórházakból
A közgyűlés koalíciós többsége a Madarász utcai gyermekkórház és a Heim Pál kórház összevonásához a Szent László kórház létszámleépítéséhez szükséges költségek megelőlegezésére egyebek mellett 102 dolgozó végkielégítéséhez 50 millió forintot különített el. Kupper András Fidesz-MKDSZ frakcióvezető hangsúlyozta: a kórházak összevonása indokolatlan, a főváros semmit sem tesz az intézmények helyzetének javításáért, százával bocsátja el az egészségügyi dolgozókat. Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes más koalíciós képviselőkkel közösen úgy látta: a változtatást nem utolsó sorban az intézmények rossz gazdálkodása indokolta.
Vita az iskolaösszevonásokról
Nagy vita zajlott a belvárosi, Irányi utcai Gervay Mihály Postai és Gazdasági Szakközépiskola egy békásmegyeri kereskedelmi szakközépiskolával való összevonásáról is. Évek óta tudják, hogy vissza kell adni az iskola épületét a katolikus egyháznak és az államtól 800 millió forintot kaptak funkció kiváltásra – vetette fel az ellenzék. Mire költenék a fel nem használt 600 milliót? – tették fel a kérdést. Schiffer János főpolgármester-helyettes egy másfél évvel ezelőtti feladatracionalizálási tervre emlékeztetett, ennek értelmében vonnák össze az iskolákat. A 600 milliót pedig – szavai szerint – az egész intézményhálózat mozgásterének bővítésére szánják. Végül név szerinti szavazás során a koalíció voksaival a képviselők az iskolák összevonásáról döntöttek.
(Magyar Rádió)

Gyerekek sérültek meg a halálos, frontális karambolban