Leállítaná az unió bővítését az Európai Parlament

Leállítaná a bővítési folyamatot az Európai Parlament (EP) Románia és Bulgária EU-csatlakozása után, amennyiben nem születik meg addig az uniós alkotmány. Az EP szerint alkotmányos rendezés nélkül az unió nem várhatja el állampolgárai támogatását, nem lesz képes fenntartani az integráció lendületét.

MNO
2006. 01. 19. 15:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Alkotmányos rendezés nélkül az unió nem várhatja el állampolgárai támogatását, nem lesz képes fenntartani az integráció lendületét és hiteles partnerré válni a világ ügyeiben„ – vélekednek az Európai Parlament (EP) képviselői. Az EP azt kéri, hogy a 2006 júniusában tartandó Európai Tanács „kötelezze el magát ünnepélyes keretek között az Európa jövőjéről szóló alkotmányos megállapodás mellett” – közli a testület sajtóirodája.

A jelentés szerint „Bulgária és Románia csatlakozása után nem lehetséges az unió további bővítése a nizzai szerződés alapján„. Az EP elutasítja, hogy az alkotmányozási folyamat lezárultáig egyes tagállamok különálló „magot” hozzanak létre, és „helytelenít minden, az egyes országoknak az EU rendszerén kívüli együttműködésére irányuló javaslatot„.

Az európai alkotmányról tartott, francia és holland népszavazás sikertelensége után a 2005. júniusi EU-csúcs úgy döntött, „mérlegelési időszak” következik. Ezt a 2006 első félévében záruló periódust „minden egyes tagországban a polgárok, a polgári társadalom, a szociális partnerek, a nemzeti parlamentek, valamint a politikai pártok bevonásával széleskörű vita lefolytatására kell majd felhasználni„ – véli az EP.

(fn.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.