A 2005 márciusa óta érzékelhető leértékelés elérte a 10 százalékot, azonban igen komoly az esélye a további árfolyamesésnek. Hiszen a magyar gazdaság strukturális problémáit máig nem oldották meg, sőt éppen ellenkezőleg az elmúlt esztendőben ezek még növekedtek is.
A szerzők szerint nem várható a küszöbön álló választásokat követően sem radikális javulás, mivel a közvélemény-kutatások szerint sem a polgári tábor, sem a szocialisták nem rendelkeznek majd a reformokhoz szükséges erős parlamenti többséggel – írja a faz.net.
A honlap szerint egy, a választásokat követő takarékossági kurzusra annál inkább szükség lenne, hogy végre eredményesen számolják fel a magyar gazdaságra nehezedő ikerdeficitet. Az elmúlt négy esztendő minden eddigi kormányzati ciklusnál kevesebb eredményt tudott felmutatni az ország eladósodásának megfékezésében. A költségvetési célokat sorozatban elvétették, és a 2006-os büdzsé, ellentétben a megcélzott 4,7 százalékos hiánnyal, minimum az öt százalékos tartományban várható.
A Magyar Nemzeti Bank elnöke, Járai Zsigmond – miközben régóta nyilvános konfliktusa van a miniszterelnökkel a kormány gazdaságpolitikai iránya miatt – határozott irányváltást követel. Járai a közelmúltban úgy fogalmazott: a magyar gazdaság infarktus előtti állapotban van. Vezető gazdaságelemző intézetek is rámutattak annak veszélyére, ha tovább nő a magyar ikerdeficit, akkor Magyarország hitelképességét rosszabb osztályba sorolhatják. Ráadásul, tekintettel a kormány és az ellenzék fej fej melletti versenyére, egyikük sem kívánja győzelmi esélyeit rontani a népszerűtlen megtakarítások propagálásával.
(faz.net)
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján