Áder: Riasztóak a friss munkanélküliségi adatok

Riasztóak a munkanélküliséggel kapcsolatos legfrisebb adatok – jelentette ki Áder János, a Fidesz frakcióvezetője csütörtökön Kemecsén. A politikus a munkanélküliség orvoslását hat pontban foglalta össze. Papcsák Ferenc, a körzet országgyűlési képviselő-jelöltje szerint míg a polgári kormány a település fejlesztését 600 millió forinttal támogatta, a jelenlegi mindössze 50 millióval.

MNO
2006. 03. 30. 22:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Riasztóak a munkanélküliségi adatok: a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerinti 7,8 százalékos mutató a hét évvel ezelőtti szintnek felel meg – mondta Áder János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője csütörtökön a szabolcsi Kemecsén. A 2002-es kormányváltás idején 5,7 százalékos volt a ráta, azóta hónapról, hónapra és minden régióban, még a legfejlettebb térségekben is nőtt az állástalanok tábora – tette hozzá a politikus.

Azelmúlt évben negyvenezerrel, a ciklus egészében 100 ezerrel lett több a munkanélküli, a pályakezdők között meg 72 százalékos a növekedés, minden ötödik frissen végzett fiatal elhelyezkedési gondokkal küzd – sorolta Áder az adatokat, majd megjegyezte: Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében még rosszabb a helyzet, ismét 40 ezer fölötti a munkanélküliek tábora, s három nyírségi pályakezdő fiatal közül kettő állástalan.

Ádár János szerint a Fidesz programja megoldást kínál a súlyos problémára, s amennyiben a párt megnyeri a választást, azonnal megteszi a szükséges lépéseket. A frakcióvezető hat feladatot emelt ki a párt programjából, közülük elsőként említette a kis- és középvállalkozások társadalombiztosítási járulékának 29-ről, 19 százalékra csökkentését. Ezzel kapcsolatban elmondta: volt már ilyen lépés az Orbán-kormány idején, 1999-ben, amikor 6 százalékkal mérséklődött a befizetési kötelezettség, s 117 ezer munkahely jött létre. Akkor sem omlott össze a nyugdíjrendszert, gazdasági káosz sem keletkezett – mondta, utalva a kérdéssel kapcsolatos mostani MSZP-s állításokra.

A politikus kiemelte: az új Széchenyi Terv – amennyiben a Fidesz alakíthat kormányt – helyzetbe hozza a kis- és középvállalkozókat, bevezetik, ill. fejlesztik a részmunkaidős foglalkoztatást (ez ma nálunk 2 százalék, míg az EU-ban 30), megszüntetik a körbetartozást (a jelenlegi kormány vétke: visszatartotta az áfát, nem fizette ki az állami beruházások fővállalkozóit), módosítják a közbeszerzési törvényt (ne 20, hanem 80 százalékban nyerjen magyar cég állami megrendelést), és csökkentik a vállalkozások adminisztrációs terheit.

Papcsák Ferenc, a térség jelenlegi országgyűlési képviselője, a Fidesz jelöltje két számot emelt ki: míg a polgári kormány a település fejlesztését 600 millió forinttal támogatta, a jelenlegi mindössze 50 millióval.
(szon.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.