A románok ellenségnek tekintik Magyarországot

Magyarország a legellenségesebb állam a romániai lakosság 17 százaléka számára, miközben a román állampolgárok 29 százaléka mindenképp ellenséges országnak ítéli meg Magyarországot – derül ki a román CIVIS közvélemény-kutató intézet legfrissebb felméréséből.

MNO
2006. 04. 03. 14:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közvélemény-kutatás során többek között azt vizsgálták a szociológusok, hogy a romániai lakosság miként ítél meg egyes országokat. Az államokat négy kategóriába sorolták: ellenséges, legellenségesebb, barátságos, valamint legbarátságosabb – írja a Transindex.

Magyarország pedig az ellenséges és legellenségesebb kategóriában is első helyen „végzett”.

Szintén ellenséges államként könyveli el a romániai lakosság Oroszországot (26 százalék), Irakot (25 százalék), illetve Ukrajnát (22 százalék). Hasonló a megítélés a legellenségesebb országok kategóriájában is, itt is Magyarországot követi Oroszország 13 százalékkal; majd Irak (9 százalék) és Ukrajna (4 százalék) következik.

Jóval egyöntetűbb azonban egyes országok megítélése, amikor a barátságra terelődik a szó: a barátságos államok kategóriában a válaszadók 72 százaléka az Egyesült Államokat jelölte meg. A második hely Franciaországé (66 százalék), majd Nagy-Britannia (45 százalék), Németország (44 százalék) és Törökország (35 százalék) következik.

Alacsonyabb számaránnyal ugyan, de hasonló rangsorolás követhető nyomon a legbarátságosabb országok kategóriájában is. A romániai lakosság 26 százaléka az Egyesült Államokat tartja a legbarátságosabbnak, 18 százaléka Franciaországot, 8 százalék pedig Moldovát.

A román állampolgárok 53 százaléka nem tart attól, hogy az elkövetkezõ öt évben valamely állam megtámadná Romániát. Eközben a megkérdezettek 41 százaléka valamilyen mértékben mégis tart egy esetleges támadástól.
(hvg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.