Az MDF elnöke szerint ígéretüket betartották, bejutottak a parlamentbe, így nem vesztek el a rájuk adott szavazatok. Arra törekednek, hogy a második fordulóban újra bebizonyosodjon: az MDF a harmadik erő a parlamentben, amely egyik oldal politikáját sem támogatja feltétel nélkül.
Az esetleges választási együttműködéssel kapcsolatban Dávid Ibolya azt mondta: az első fordulóban a választók többsége nem akart kormányváltást, és ezt figyelembe kell venni. A pártelnök értékelése szerint nekik esélyt adott az első forduló, jelöltjeik versenyben tartása pedig azt jelenti: nem hagyják cserben a szavazóikat.
Dávid Ibolya szerint sem az MSZP, sem a Fidesz programját nem tudják támogatni, mivel előbbi halmozta fel a hatalmas költségvetési hiányt és államadósságot, míg utóbbi ígéretei csak olajat öntenének a tűzre. Túl kell lépni a fekete-fehér közgondolkodáson, az ellenfelem ellenfele nem biztos, hogy a barátom – hangsúlyozta a politikus.
A Tisztelet Társasága jelöltjei „kiváló szakemberek”
Az MDF elnöke elmondta: azért javasolták jelöltjeiknek, hogy ne lépjenek vissza, mert az MDF megerősödése jelenti az esélyt arra, hogy javuljon az ország helyzete. A párt 46 jelöltje került be a választások második fordulójába, közülük eddig Dávid Ibolya tudomása szerint 10 lépett vissza, és még néhány további visszalépés is várható. (A valójában ennél jóval többen léptek vissza – szerk.) A politikus hozzátette: megérti azokat a jelöltjeiket, akik azért léptek vissza, mert „nem tudták elviselni a Fidesz iszonyú nyomását„.
A sajtóban több helyen is megjelent információra, miszerint az MDF listáján mandátumot szerzett, a Tisztelet Társasága által jelölt képviselők közül többen is közel állnak Leisztinger Tamáshoz, akit többek MSZP-közeli vállalkozónak minősítenek, Dávid Ibolya azt mondta: ez is a Fidesz rágalomhadjáratának része.
Ezeket az embereket Gosztonyi János, a Tisztelet Társaságának elnöke javasolta, mi nem vizsgáltuk, kihez állnak közel, vagy hol dolgoznak; egyébként valamennyien kiváló szakemberek – tette hozzá az MDF elnöke. Arra a felvetésre, hogy esetleg baloldali eredetű pénz került az MDF kampányába, Dávid Ibolya leszögezte: nem történt ilyen.
”Nem vált be az egységes jobboldal„
Az MDF vezetője kitért arra is: nem igazak azok a hírek, miszerint vidéken tömegesen adnák vissza tagsági igazolványaikat a párt tagjai. Van néhány száz párttag, aki nem ért egyet a párt jelenlegi politikájával, de ők most valamennyien mikrofonhoz jutnak – tette hozzá.
Dávid Ibolya hangsúlyozta: az MDF továbbra is kiáll a saját értékei mellett, és európai konzervatív politikát folytat. A politikus szerint a 2002-es választásokkal kezdődő időszak valamennyi választása azt bizonyította, hogy az egységes, egypárti jobboldal tézise megbukott, nem lehet mindenkit egy karámba terelni, mert ez csökkenti a szavazatok számát. Nem lehet olyan csoportot összehozni, ahol Csurka Istvántól Csintalan Sándorig mindenki jól érzi magát – vélte az MDF elnöke.
Dávid támogatná a következő kormány szükséges lépéseit
Dávid Ibolya a választás után szükséges lépésekről azt mondta: a költségvetés rendbetétele az elsődleges szempont, hogy Magyarország részesedhessen 2007-től az uniós pénzügyi alapokból. A politikus szerint azonnal meg kell szüntetni az állami pazarlást, ezután pedig a feladatok átcsoportosításával biztosítani lehet az államigazgatás olcsóbb működését. Az MDF nem alkalmaz kettős mércét, ezért ha a következő kormány előterjeszti az erről szóló jogszabályokat, akkor azt a párt támogatja – tette hozzá.
A pártelnök megjegyezte: abba kell hagyni a hisztérikus politikát, mert ha folytatódik az elmúlt nyolc év „kötözött majom tánca”, amelyben a kormány az öntömjénezéssel, az ellenzék a seprűnyél küllők közé nyomásával volt elfoglalva, akkor fellendülés helyett balkanizálódik Magyarország.
(InfoRádio)

Soros fütyül, Magyar Péter egymilliót lép Ukrajnáért a már ismert koreográfia szerint