Megszűnt az útzár Kecskemétnél

Nem sokkal dél előtt felszabadult az 52-es főút forgalma Kecskemét közelében, ahol tömegbaleset történt ma reggel.

MNO
2006. 04. 03. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A helyszínelés végleges adatai szerint a balesetet egy Solt felől érkező BMW okozta, amikor a sűrű ködben előzni kezdett egy terepjárót. A sofőr rosszul mérte fel a távolságot, így frontálisan összeütközött egy szemből jövő kamionnal és a terepjáróval is, mely az oldalára borult. A roncsokba még 4 mögöttük jövő személyautó futott bele, valamint egy távolsági busz is. A buszt utolérte egy Fiat személyautó, majd abba belerohant egy kamion, és a kisautót a busznak préselte. A felismerhetetlenségig összeroncsolódott Fiatban egy ember súlyosan, egy pedig könnyebben sérült meg, a busz utasai közül két könnyebb és egy súlyos sérültet vittek kórházba. A karambolban még a BMW egy utasa súlyosan, a terepjáró három utasa pedig könnyebben sérült meg.

A Kecskemét felől érkező és a baleset miatt feltorlódott kocsisorban is több ütközés történt, az egyik összetört autóban egy ember súlyosan megsérült. A kórházba szállított sérültek közül mostanáig hármat hazaengedtek.

A rendőrség tájékoztatása szerint a tömegbalesetben 17 összetört autó ügyében helyszíneltek, ezen kívül több jármű is károsodott, itt a tulajdonosok betétlapot cseréltek. A helyszínelés miatt lezárt főúton nem sokkal dél előtt indulhatott meg újra a forgalom.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.