A Műszaki Biztonsági Vizsgáló és Tanúsító Intézet mintát vett a Prometheus NGS gázkonvektorcsalád négy modelljéből, mindegyik jelölésében és tájékoztatójában talált kifogásolnivalót. Az NGS–20-as és az NGS–30-as készülékekről kiderült, hogy a megadott értékhez viszonyítva 7-9 százalékkal több vagy kevesebb hőt termelnek. Az NGS–40-es és az NGS–50-es típusúaknál azt is kimutatták, hogy a megengedettnél több szén-monoxidot bocsátanak ki. Bár ezeknél a modelleknél az égéstermék a szabadba távozik, több körülmény szerencsétlen egyezése folytán azt a szél visszafújhatja, és ezzel életveszélyt okozhat. A felügyelőség megtiltotta ez utóbbi termékek értékesítését. A török áru magyarországi forgalmazója, a City-Gas Rt. mindvégig együttműködött a hatóságokkal – fűzte hozzá Siklósi Máté.
A gyártó a magyarországi szabványoktól eltérő égővel szerelte fel a készülékeket – nyilatkozta lapunknak Nagy József, a City-Gas vezérigazgatója. Elmondta: nem engedhetik meg maguknak, hogy kifogásolható minőségű termékeket áruljanak, azoknak minden hazai elvárásnak meg kell felelniük. Az említett török cég 34 országba szállítja termékeit, eddig nem volt panasz rájuk. Az üzem azonnal leállította a magyar piacra szánt áruk gyártását, a következőket már új égővel szerelik fel.
Mivel a hibás sorozatot nem tudják azonosítani, mind a négy modellt visszavonták a boltokból. A már megvásárolt készülékeket szakszervizeik ellenőrzik, a hibásan működő NGS–20-as, illetve NGS–30-asokat beállítják. A veszélyes NGS–40-es és 50-es jelzésűek esetében a vevő dönti el, hogy kicserélteti-e, vagy eláll a vásárlástól. A vezérigazgató szerint 50-60 ilyen készülék talált gazdára, közülük hármat már visszahoztak a vásárlók. A City-Gas Rt. a 06-59/360-111-es telefonszámon várja azok jelentkezését, akik az említett sorozathoz tartozó konvektort vásároltak.

Élete egyik legfelkavaróbb ügyéről beszélt a nyomozó: nem gondolta volna, milyen szörnyűséggel állnak szemben