Békesi gyökeres változást sürget a gazdaságpolitikában

Békesi László szerint az utóbbi négy évben a feje tetejére állt a gazdaságpolitika, ezért gyökeres változásra van szükség. A Horn-kormány volt pénzügyminisztere hozzátette: a piacok türelme szeptemberig tart, amikorra az új kormánynak be kell nyújtania az EU-nak a konvergencia-programot.

MNO
2006. 05. 05. 8:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gazdaságpolitika az utóbbi négy évben a feje tetejére állt, hiszen az elosztás mindenhol növekedett: az államháztartásban és a bérekben – fogalmazott Békesi László, a Horn-kormány volt pénzügyminisztere a Medgyessy-Gyurcsány kabinet gazdaságpolitikáját bírálva.

A piacok türelme szeptemberig tart, amikor a kormánynak be kell nyújtania az uniónak az új konvergencia programját – vélekedett Békesi László. Mint mondta, eddig azért voltak türelemmel, mert a piacon sok pénz van, emiatt a befektetők kockázattűrő képessége is magasabb. Jóllehet a piacok rossznak tartották a Gyurcsány-kormány gazdaságpolitikáját, azért sem léptek, mert az ellenzék nem tudott valós alternatívát kínálni a meglévő helyett – jegyezte meg a volt pénzügyminiszter.

Békesi László szerint az ország hitelessége azon múlik, hogy tartani tudja-e vagy sem a költségvetést. Az elmúlt két ciklusban elmaradtak a strukturális reformok, emiatt gyökeres változásra van szükség – szögezte le.

(Forrás: Info Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.