Félpályás tiltakozó útlezárás a 86-os főúton

Félpályás útlezárásokkal tiltakoznak a megnövekedett kamionforgalom ellen a 86-os főút mentén a Vas megyei Vát községtől a Győr-Moson-Sopron megyei Bősárkányig, a megyehatáron átnyúlóan, 11 település lakói.

MNO
2006. 06. 21. 8:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az akció reggel 7 órakor kezdődött és várhatóan este 7-ig tart, a forgalmat mindenütt rendőrök irányítják.

A tiltakozók képviselője elmondta: a főút forgalma az uniós csatlakozás óta nőtt meg, mert az északról délre, illetve az ellentétes irányba haladó kamionok a fizetős osztrák A2-es autópálya helyett ezt az útvonalat választják.

Szombathely-Hegyfalu-Csorna között a szervezők becslése szerint naponta 1500-2000 kamion halad át.

(Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.