Nehéz búcsú a színlelt szerződésektől – szombattól büntetnek

Holnaptól bünteti az adóhivatal a színlelt szerződéseket, vagyis azokat az eseteket, amikor papíron vállalkozók végzik el a valójában hagyományos munkaviszonynak minősülő feladatokat. Az érintettek száma több százezer lehet.

Magyar Nemzet
2006. 06. 29. 22:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma jár le a színlelt szerződések felszámolására kihirdetett moratórium, sok munkáltató számára azonban még mindig nem világos, pontosan milyen jogviszonyoknak ered nyomába holnaptól az APEH. Hallani olyan esetekről, amikor a munkáltató feleslegesen számol fel szerződéseket, mások pedig igyekeznek „meglapulni”. Ez a taktika azért veszélyes, mert ha az APEH munkaviszonynak minősíti a szerződéseket, visszamenőleg is bevasalja az adót és a járulékokat, amit adó- és mulasztási bírsággal és késedelmi pótlékkal fejelhet meg. Így a befizetendő összeg az eredeti közteher kétszeresét is kiteheti. A moratórium csak akkor él, ha a színlelt szerződéseket felszámolták.

Az érintettek számáról a hivatalos becslések százezerig merészkednek, más vélemények szerint egymillió adózóról is szó lehet.

Az írás teljes terjedelmében a Magyar Nemzet június 30-án megjelenő számában olvasható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.