• A mérkőzés jegyzőkönyve
Az előzetesen megadott kezdőcsapatokhoz képest jelentős változás történt az angol válogatottban, hiszen a sárga laposok közül Gerrard és Crouch is a kispadon kezdett, míg Rooney és Hargreaves bekerült a csapatba. A svédeknél Ibrahimovicot Allbäck, míg a meglepetésre kimaradó Wilhelmssont a védekezőbb stílusú Jonson váltotta.
A negyedik percben Sven-Göran Erikssonnak kényszerből – sérülés miatt – le kellett cserélnie Owent, így Crouchot már hamar csatába dobta. Az első negyedóra végén Rooney beadást Lampard fejelte kapu mellé, majd Joe Cole lőtt 17 méterről fölé. A 25. percben Beckham indította Rooneyt, aki elvitte a labdát a rátámadó Lucic és Mellberg között, lövésébe azonban Lucic még beletudott piszkálni. Négy perccel később Beckham szabadrúgását Isaksson ütötte szögletre.
A 34. percben Joe Cole révén vezettek az angolok: egy kavarodás után Alexandersson fejelte ki a labdát, éppen a Chelsea középpályása elé, aki kapásból Isaksson fölött a hálóba bombázott. Hatalmas gól volt! 0-1.
A félidő vége előtt Lampard lőtt kapu fölé hasonló helyzetből. A fordulás után a svédek vették át a játék irányítását, az angolok csak elvétve jutottak Isaksson kapujának közelébe.
Hat perccel a szünet után egyenlített Svédország: Linderoth szöglete után Allbäck csúszatatott a hosszú sarokba, a gólvonalon álló Ashley Cole csak beljebb tudta segíteni a labdát. 1-1.
A svédek ezek után is sarokrúgásaik után kerültek helyzetbe: először Larsson találta el a felső lécet, majd Mellberg pörgetett ugyanoda, végül Källström lövését mentette a gólvonalról a csereként beálló Gerrard.
Közben Crouch révén az angolok is veszélyeztettek egy szögletrúgás után. A 85. percben újra megszerezték a vezetést az angolok: Joe Cole ívelt a jobb oldalon Gerrad elé, aki Isaksson kapujába fejelte a labdát. 1-2.
Mégsem sikerült az angoloknak a győzelem: az utolsó percben egy beívelés után Henrik Larsson pörgetett Robinson kapujába. 2-2.
A döntetlennel tehát mindkét csapat továbbjutott, az angolok elsőként, de a svédek elleni 38 éves átkot – 1968 óta nem tudtak győzni ellenük – most sem sikerült megtörniük. De ezt most aligha bánják.
Paraguay–Trinidad és Tobago















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!