– Azok a magyar vállalkozók, akik már évekkel ezelőtt így döntöttek, a magyarországi adóterhek most bejelentett növelésekor már biztosak abban, hogy jól tették, véli Ladislav Tóth, a huszonegynéhány települést ellenőrző szlovákiai Sturovói Körzeti Hivatal vállalkozási főosztályvezetője.
Egyébként a napokban lezárult szlovákiai választási kampányban is megmutatkozott: a pártok a személyi jövedelemadó mértékét a jelenlegi 19-ről – évi egy százalékkal mérsékelve – 15 százalékra akarják csökkenteni.
Az adóterhek növekedése miatt, s miután Gyurcsány Ferenc felhívta a figyelmet arra, hogy „el lehet menni Magyarországról”, vélhetőleg felgyorsul ez a székhely-áthelyezési folyamat. A párkányi ingatlanforgalmazók ajánlataiból kitűnik: már egymillió forintért vásárolhatunk lakóingatlant. Búcson két szoba-konyhás ingatlant 150 ezer, a Párkánytól harminc kilométerre található Sarkán pedig már 210 ezer koronáért kínálnak házat. Mindez azért fontos egy hazai vállalkozó „áttelepülésekor”, mert ez a feltétele annak, hogy a vállalkozónak jelzáloghitelt nyújthassanak.
Továbbiak a Magyar Nemzet 2006. június 22-i számában.
Orbán Viktor: Magyarország pólókirályság!
