Az életbiztosítást is érinti szeptembertől a kamatadó

Amennyiben egy életbiztosítás megtakarításos elemet is tartalmaz, valamint tíz évnél rövidebb futamidőre szól, úgy kamatadót kell fizetni utána – közölte az InfoRádiónak nyilatkozva a MABISZ életbiztosítási tagozatának elnöke, Marczi Erika. Hozzátette, hogy a szeptember 1-je előtt megkötött biztosításokra nem vonatkozik a 20 százalékos kamatadó.

MNO
2006. 08. 22. 13:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kockázati és a 10 évre vagy annál hosszabb tartamra megkötött életbiztosítások után tehát nem kell kamatadót fizetni – derült ki. Abban az esetben, ha az ügyfél nem várja meg a lejáratot, hanem visszavásárlással előbb megszünteti a szerződést, szintén kamatadót kell fizetni – tette hozzá.

Magyarázatként azt is hozzáfűzte, hogy a kamatadó alapja az a többlet, amennyivel az illető többet kap vissza a biztosítótól, mint amennyit befizetett, vagyis nem kell attól tartani, hogy a lejárati összeg, vagy a visszavásárlás 20 százalékkal kevesebb lesz. Elhangzott az is, hogy a kamatadót a biztosító számolja ki és vonja le, s csak a csak a szeptember 1-je után kötött szerződésekre vonatozik.

(tozsdeforum.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.