Fidesz: A kormány a kiszolgáltatott embereket sarcolná meg

A Fidesz nem ért egyet a gyógyszerek ingyenességének megszüntetésével, mert álláspontjuk szerint ez a legrászorultabb, legelesettebb embereket érintené leginkább. Molnár Ágnes és Aszódi Pál képviselő úgy véli, ez újabb lépés lenne a fizetős egészségügy irányába.

MNO
2006. 08. 24. 10:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészségügyi miniszter szerdai bejelentése, miszerint megszüntetnék azt a gyakorlatot, hogy bizonyos gyógyszerekhez ingyen juthatnak hozzá a betegek, újabb lépés a fizetős egészségügy felé – fejtette ki Molnár Ágnes. Az egészségügyi bizottság fideszes tagja szerint ezzel a kormány ismét a kiszolgáltatott embereket sarcolja meg, hiszen jelenleg ingyenes gyógyszert például a daganatos betegek, a cukorbetegek, epilepsziások vagy pszichiátriai kezelésre szorulók kaphatnak.

Úgy tűnik, a kormány a betegekkel akarja megfizettetni a gyógyszerkiadások csökkentését és a gyógyszerkassza hiányának mérséklését – jegyezte meg a politikus.

Aszódi Pál, a Fidesz nyugdíjas tagozatának elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy az a 900 ezer nyugdíjas, akiknek jövedelme havi 50 ezer forint alatt van, nem bírja majd az újabb terheket. A fideszes politikus szerint teljes a bizonytalanság a kormányprogramban, az egészségügyi programban és a konvergenciaprogramban is.

Molnár Ágnes szintén azt kifogásolta, hogy nincs egészségügyi program, nincs kidolgozott menetrend az ágazat átalakítására. Szerinte nemzeti konszenzuson alapuló egészségügyi reformot kell kidolgozni és meg kell őrizni az egészségügyi közvagyont.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.