Mint mondta, Szijártó István gazdasági igazgató lehetne az, aki „a további bonyodalmakat elkerülendő” megtehetné ezt. Hangsúlyozta, „semmiféle maszatolásnak, törvényen kívüli megoldásnak nincs helye a Magyar Rádió vonatkozásában”, tehát ha végül nem jegyzik be az elnököt, „minimum egy új választási eljárást kell csinálni”, ellenkező esetben pedig „senki nem támaszthat a későbbiek során Such György intézkedéseivel szemben aggályt”.
Nem teljesen tiszta a jogi helyzet a rádióban – állapította meg, s erre hivatkozva megjegyezte: az elnöki jogkört gyakorló Such Györgynek a napi ügyeken túlmutató döntések meghozatalában önkorlátozást kellene gyakorolnia. Szavai szerint ezt ő már el is mondta a július közepén megválasztott vezetőnek.
Vannak olyan irányú törekvések, hogy a rádió struktúrájába nagyon erősen belenyúljanak – fogalmazott Tirts Tamás, megjegyezve, semmi nem indokolja, hogy hihetetlen nagy átszervezések történjenek a közrádiónál.
(MTI)
Nigéria évek óta küzd a szélsőséges csoportok ellen, akiknek kiemelt célpontjává vált a keresztény közösség














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!