Olasz bankcsoport jön Magyarországra?

A veronai székhelyű Banco Popolare di Verona e Novara (BPVN) a Magyarországon és Csehországban jelen lévő IC bankcsoport megvásárlásáról tárgyal – értesült a Világgazdaság.

MNO
2006. 08. 24. 6:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megállapodást követően néhány hónapnak még el kell telnie, hogy a szükséges engedélyeztetési procedúra lezárulhasson, és az olasz bankcsoport valóban átvehesse az irányítást. A hitelintézet hazai képviselete meglehetősen szűkszavú maradt, bővebb tájékoztatással várhatóan a jövő héten tudnak szolgálni.

A vételár összegével kapcsolatban egyik fél sem kívánt nyilatkozni, ám az a Világgazdaság értesülései szerint nem tekinthető számottevőnek a veronai bankcsoport méretéhez képest.

A magyar IC Bank és a prágai székhelyű IC Banka megvételében azért látott fantáziát a BPVN, mert a nagyrészt kis- és középvállalatok alkotta ügyköréből többen is érdekeltek ebben a két országban, így a bankcsoport megvásárlásával a régióban is ki tudja őket szolgálni. Ráadásul ezzel az akvizícióval megvetheti a lábát a térségben, és ez a későbbiekben hasznosnak bizonyulhat – írja a Világgazdaság.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.