György Attila: Mondom hát én: erdélyi, délvidéki, kárpátaljai barátom, magyar fiatalok nevében. És persze, a maradék Magyarország, a jobbik Magyarország nevében is. Mert magyarnak lenni mégiscsak jó, és egyenes gerinccel jó.
Kedves Hedvig, hát fel a fejjel. Most nehéz Neked, helyettünk is nehéz, mert egyedül vagy, és egyedül vívod meg ezt a harcot. De megnyered, és ha valaha lesz olyan történelem, amely a tények szemüvegén át nézi a dolgokat, úgy Te, és újvidéki, szabadkai, ungvári és marosvásárhelyi társaid lesznek azok, akik magyarként szerepelnek majd a lapokon.
Más választás egyébként nincs is. De hiszem, hogy ha kitartunk és kiállunk egymás mellett, előbb-utóbb csak eljön az utópikus idő, amikor magyarnak lenni csupán egyvalamiért lesz jó.
Mert jó.
(Magyar Nemzet, 2006. szeptember 15.)
Borzalmas tragédia: felesége szeme láttára sodorta el a lavina a magyar túrázót















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!